Jak zaaranżować panele szklane w otwartej kuchni?

Szukasz pomysłów na aranżację otwartej kuchni, ale tradycyjne kafelki i industrialne cegły uważasz za przeżytek? Oryginalnym i praktycznym rozwiązaniem są panele szklane. Nie tylko dodają pomieszczeniom szyku, ale też chronią powierzchnię przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Jak zaaranżować panele szklane w kuchni?

Dlaczego warto postawić na panele szklane?

Panele szklane przypadną do gustu zarówno tym, którzy cenią sobie niepowtarzalny i nowoczesny design, jak i tym, dla których najważniejsza jest praktyczna strona aranżacji wnętrz. Szkło wprowadza element świeżości i elegancji. Możliwość wybrania paneli z grafiką pozwala na personalizację wystroju. Nawet najbardziej wymagających estetów nie zawiedzie także duży wybór kolorów paneli o jednolitej barwie.

A co z praktycznym aspektem? Również pod tym względem panele szklane do kuchni sprawdzają się doskonale. Zabezpieczają ścianę przed wilgocią, nawet jeśli w jej pobliżu unosi się gorąca para. Są odporne na uszkodzenia – przypadkowe obicie garnkiem nie stanowi zagrożenia. Najbardziej doceniana jest ich odporność na zanieczyszczenia. Wystarczy kilka ruchów gąbką, żeby panele powróciły do idealnej czystości.

Jak dobrać panele szklane do otwartej kuchni?

W otwartej kuchni, która jest połączona z pomieszczeniem o innej funkcji, niezwykle ważne jest wyznaczenie stref. Panele szklane to doskonały sposób na subtelne połączenie typowej strefy roboczej, jaką jest kuchnia, z wypoczynkowym charakterem salonu czy jadalni. 

Każdy zestaw paneli wykonywany jest indywidualnie, z uwzględnieniem preferencji Klienta. Jednym z najchętniej wybieranych sposobów wykorzystania paneli szklanych jest pokrycie nimi ściany między blatem roboczym a wiszącymi szafkami kuchennymi. Takie rozwiązanie daje nie tylko wyjątkowo dekoracyjny efekt, ale jest też bardzo praktyczne. To najbardziej wrażliwy na uszkodzenia i zabrudzenia obszar – panele stają się dla niego elementem ochronnym, zabezpieczając go przed wilgocią i ułatwiając czyszczenie.