Szklane drzwi

Szklane drzwi to doskonale rozwiązanie szczególnie w przypadku ciemnych pomieszczeń, ponieważ ułatwiają dostęp światła oraz optycznie powiększają wnętrze. Znajdują zastosowanie najczęściej w biurach o wysokim standardzie, jednakże z biegiem czasu zyskują popularność również w przypadku nowoczesnych aranżacji domowych, szczególnie drzwi industrialne czy loftowe. Do produkcji drzwi wykorzystujemy wysokiej jakości szkło hartowane o zróżnicowanym stopniu transparentności. Klienci mogą zdecydować się na w pełni przejrzystą powierzchnię bądź z efektem zmatowienia, a także połączenie obydwu rodzajów.

Sposoby osadzania szklanych drzwi

Wykonujemy drzwi szklane zarówno na systemie przesuwnym, jak i na zawiasach montowane z ościeżnicą bądź bezpośrednio do ściany lub futryny. Ponadto, wykorzystując odpowiednie mocowania, skrzydło może być otwierane również w sposób wahadłowy, co stanowi optymalne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń użyteczności publicznej o wysokim stopniu natężenia ruchu, takich jak: dworce, restauracje, lokale biurowe itp.
Drzwi całoszklane przesuwne znajdują zastosowanie szczególnie podczas aranżacji wnętrz o małej powierzchni. System ten pozwala bowiem zaoszczędzić miejsce, a także optycznie powiększyć przestrzeń. Niewątpliwą zaletę szklanych drzwi bez względu na sposób osadzania stanowi niezwykle cicha eksploatacja. Ponadto wykorzystujemy mechanizm spowalniający zamykanie, który wpływa na dodatkowy komfort w trakcie użytkowania.