Szklane balustrady

Szklane balustrady to doskonałe połączenie praktycznej ochrony z efektowną dekoracją wnętrza. Oferujemy Państwu balustrady samonośne zabezpieczające schody, antresole, a także balkony. Nadają się zatem zarówno w przypadku montażu wewnętrznego, jak i na zewnętrz. Wykonujemy je z odpowiednio przyciętego, hartowanego szkła oraz wykańczamy profilem ze stali nierdzewnej o szlifowanych krawędziach, który pełni funkcję praktycznej poręczy oraz zabezpiecza szkło w razie pęknięcia.
Podczas montażu balustrad stosujemy mocowania punktowe lub liniowe. Pierwsze z nich polega na osadzeniu szkła pomiędzy tzw. rotulami, których rozmiar oraz umieszczenie różni się w zależności od indywidualnych wymagań projektu. Przy wykorzystaniu drugiego sposobu podstawę konstrukcji stanowi profil przytwierdzony do podłoża. Każdy rodzaj montażu okazuje się tak samo skuteczny, a jego wybór uwzględnia typ konstrukcji oraz preferencje Klienta.

Aranżacja szklanych balustrad

Oferowane przez nasz szklane balustrady znajdują zastosowanie zarówno w przypadku klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Wraz z innymi transparentnymi elementami jak np. szklane drzwi doskonalę korespondują z systemem oświetlenia, stwarzając niepowtarzalny klimat. Doskonale wpisują się w minimalistyczny styl, ponieważ nie wymagają topornych mocowań. Poszczególne elementy są mało widoczne oraz nie zaburzają lekkości konstrukcji. Ponadto samonośne balustrady dzięki przejrzystej powierzchni optycznie powiększają przestrzeń. To zatem rozwiązanie, które podniesie prestiż każdego wnętrza – zarówno domowego, jak i użyteczności publicznej.